Історична довідка


Згадки, про виникнення осередків освіти в нашому селі, з’являються у 1897 році, саме ця дата і вважається роком заснування Царедарівського НВК. До розвитку революції 80% населення с. Царедарівка не вміли ні читати, ні писати. У 1897 році рішенням Ново-Іванівської волості, Павлоградського округу на території села відкрита 4-х річна церковно-приходська школа, в якій навчалось 20-25 учнів населених пунктів – хутір Запоріжський, с. Царедарівка та с. Хлібне. Діти з с. Царедарівка навчалися безкоштовно, а діти із сусідніх сіл могли ходити до школи лише внісши щорічну плату за навчання в сумі 3-х карбованців, що тоді було значними коштами, наприклад, ціна корови. Викладало всього двоє вчителів. 

Перший випуск культармійців Царедарівських та Хлібнянських колгоспів, які  брали участь  у ліквідації безграмотності в селі Царедарівка та селі Хлібне 


Перше приміщення школи будувалося сільською громадою на кошти заможних осіб. У 1912 р. було збудовано нову семирічну школу, яку зруйнували при відступі нацистські окупанти у 1943 р. Після цього учні продовжують навчання у старому приміщенні. Вже до 1947 р. школа повністю укомплектована педагогічними кадрами, а на початок 60-х рр. ХХ ст. створена шкільна майстерня, введена посада організатора позакласної і позашкільної діяльності. Рік 1968 Царедарівська школа отримує статус 8-ми річної, а у 1990 – відбувається перехід до обов’язкової загальної середньої освіти та присвоєння статусу 9-ти річної. 01 вересня 2003 року – відкриття НВК «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ст. – дошкільний навчальний заклад» на базі ЗОШ І-ІІ ст. с. Царедарівка. Витяг з протоколу загальних зборів власників майнових паїв ПСП ім. Хворостяного Л. Г. від 15 липня 2003 року: «... Передати адміністративне приміщення ПСП ім. Хворостяного Л. Г., яке є власністю майнових паїв ПСП ім. Хворостяного Л. Г., для переобладнання під НВК села Царедарівка...».   

 

 Адміністративне приміщення ПОСП імені

Л. Г. Хворостяного переобладнане 

під НВК села Царедарівка 


У відповідності до розпорядження Лозівської районної державної адміністрації від 30 серпня 2006 року №310 з 01 вересня 2006 року НВК с. Царедарівка реорганізувати в Царедарівський навчальновиховний комплекс Лозівської районної ради Харківської області із складовими: дошкільний навчальний заклад та загальноосвітній навчальний заклад. Сьогодні його очолює Олена Олексіївна Чижкова-Потейчук – спеціаліст вищої категорії, "Старший вчитель", учитель української мови та літератури за фахом і просто висококваліфікований керівник, мудрий наставник, сучасна приваблива жінка, а злагоджена та плідна робота колективу, перетворили Царедарівський НВК у своєрідний бренд освітньої політики Лозівщини у сфері виховання юних патріотів.

► Сучасний вигляд Царедарівського навчально-виховного комплексу Лозівської районної ради Харківської області