Найбільша на сході України Міжнародна спеціалізована виставка «Освіта Слобожанщини та навчання за кордоном» (за підтримки Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації та Департаменту освіти Харківської міської ради) двічі на рік протягом останніх шести років відкриває свої двері для відвідувачів. І в цьому році, не поступаючись традиціям, з 10 по 12 листопада організатори та учасники виставки гостинно зустрічали всіх гостей у Харківському Палаці спорту. Десята ювілейна виставка – це своєрідний навігатор у сфері української та міжнародної освіти молоді. 

У її роботі взяло участь понад 60 навчальних закладів і організацій Болгарії, Великобританії, Греції, Ізраїлю, Іспанії, Канади, Кіпру, Литви, Польщі, Японії, Чехії, Словаччини, Словенії, США, Туреччини та інших країн. Поряд з провідними українськими «вишами», науковими установами, закордонними навчальними закладами, міжнародними освітніми агенціями та установами післядипломної освіти дебютував і Лозівський район, гідно представивши досвід роботи Царедарівського навчально-виховного комплексу.

Учасники головної події освітньої галузі регіону (директор НВК – Чижкова-Потейчук О. О. та педагог-організатор – Акименко В. В.) поділилися своїми враженнями та розповіли, що така виставка – це значний ресурс розвитку освіти на різних рівнях (загальноосвітньому, професійно-технічному, вищому, післядипломному). Вона допомагає розкрити цей ресурс, проаналізувати, спрогнозувати та реалізувати творчий потенціал як установи в цілому, так і окремих учасників освітньо-виховного процесу. Надає можливість поділитися накопиченим досвідом роботи, новітніми розробками та технологіями, представити здобутки педагогічних колективів, сприяти встановленню взаємовигідних партнерських зв'язків. Царедарівський НВК презентував для широких мас населення міста й області можливості  свого навчального закладу та представив досягнення у сфері виховання національної гідності учнівської молоді методами креативної освіти.

Можливість взяти участь у найпопулярнішому заході для освітян Лівобережної України нашому закладу надав Сайчук Юрій Васильович. Саме він безкорисливо відгукнувся на заклик педагогічного колективу допомогти об’єднатися задля розвитку сільської школи, гідно презентувати її на міжнародному рівні як сучасний навчальний заклад. Тільки слова найщирішої вдячності та поваги хочеться висловити герою цієї статті, справжньому меценату, котрий ніколи не покидав освітянську родину у важку годину, щоразу першим простягував руку допомоги, постійно скоряв наші серця своєю небайдужістю та безкорисливістю. Виставка, про яку йдеться, не стала б можливою без підтримки Юрія Васильовича, що є свідченням його небайдужого ставлення до проблем освіти на селі і розуміння непересічної важливості шкільного виховання. Тож, від усього серця бажаємо Юрію Васильовичу і його сім’ї міцного здоров’я, щастя і благополуччя, успіхів у праці і оптимізму у всіх справах і починаннях!

Багаторічна виставка «Освіта Слобожанщини та навчання за кордоном» - це компас для допитливої і зацікавленої молоді та хороший мотивуючий фактор для тих, хто в пошуку. Саме ця виставка допомагає закласти ґрунтовний фундамент власної кар’єри і зробити впевнений крок до серйозних інвестицій у своє майбутнє.

Кулик І. Ю., відповідальний секретар ІПА «Велізар»

З давніх – давен восени, коли землю вкриває жовте листя, коли зібрано врожай, а комори та стодоли заповнені збіжжям, ми відзначаємо День працівників агропромислового комплексу та переробної промисловості. Напередодні хліборобського свята трудовий та учнівський колективи Царедарівського НВК висловлюють щиру подяку всім, хто своєю невтомною працею забезпечує щедрі врожаї.

Та особливу, найщирішу подяку ми висловлюємо дивовижним творцям Лозівського короваю, людям, які, незважаючи на всі труднощі своєї професії, ніколи не забувають найменших жителів Царедарівщини. Для кожного з нас ці імена більш, ніж знайомі, тому дізнайтесь і ви про тих, хто завжди допомагає і створює для нас завтрашній день. Щире спасибі говоримо ми сьогодні Нестєрову І. Є та Вітренко О. В. (ПП «АгроМаркет»), Більовцовій О. І. та Більовцову С. В. (ПСП «Царедарівське»), Скрипнику О. М. (ПОСП «Хлібне»), Лазуренко О. І. (продуктовий магазин «Лавка»), Сайчуку Ю. В. (ПП «Сайчук»). 

Хай і надалі рясно колосяться щедрими врожаями їхні ниви та втілюються в життя  плани на благо розквіту рідної України та піднесення добробуту народу. Хай обходять  стороною природні стихії, а ваші родини живуть у сімейному затишку, щасті, благополуччі та при доброму здоров’ї.

Учнівський та педагогічний колективи доземно вклоняються і висловлюють щиру подяку усім, хто ростить хліб і творить добро на полях Царедарівщини. Нехай Вас береже Бог, а Ваша праця заколоситься щедрою нивою успіху в усіх галузях сільського господарства!

 З повагою, щиро вдячний колектив Царедарівського НВК

2015/2016 навчальний рік вже починає підводити перші підсумки, розставляти пріоритети та визначатися з планами на майбутнє. Для звичайної сільської школи на Лозівщині цей став актуальним викликом у сфері глобальної інновації освітнього простору. Царедарівський НВК, керуючись сформованим соціальним замовленням на ефективні виховні системи та інноваційні технології виховання, перетворив освітній комплекс у творчу лабораторію патріотизму. Доказом цьому стала «Срібна медаль» Сьомої Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти-2016» та Третьої Міжнародної виставки закордонних навчальних закладів «World Edu». «Сучасні заклади освіти-2016» - головна подія освітньої галузі України, цього року вона представила широкому загалу 750 учасників із 25 регіонів України, Польщі, Канади, Латвії, Словаччини, Словенії, Франції, США, Австрії, Німеччини, Швейцарії, Чехії, Литви, Кіпру, Білорусії, Молдови та Естонії. У ній взяли участь провідні українські «виші», наукові установи, закордонні навчальні заклади,  міжнародні освітні агенції та установи післядипломної освіти. Серед них свою першу нагороду міжнародного рівня отримав і Царедарівський навчально-виховний комплекс. 

Та ця історія все ж про тих, хто дав змогу нашому закладу взяти участь у найпопулярнішому заході для українських освітян. Наша історія про людей, яким Господь дарував милість наповнити світлом живу мить, подарувати її іншим. Вони стають гарантами розвитку освіти на селі, вони торують шлях іншим, бо народжені бути Людьми. Вони щоденні орачі за плугом, бо поле у них одне – майбутнє рідного села. 

Нестєров Ігор Євгенович, Більовцова Оксана Іванівна, Більовцов Станіслав Володимирович, Скрипник Олександр Михайлович, Сайчук Юрій Васильович та Александренко Микола Васильович – це вони безкорисливо відгукнулися на наш заклик допомогти, об’єднатися задля розвитку сільської школи, гідно презентувати її на міжнародному рівні як сучасний навчальний заклад. 

Тільки слова найщирішої вдячності та поваги хочеться висловити героям цієї статті, справжнім меценатам, котрі ніколи не покидали освітянську родину у важку годину, щоразу першими простягували руку допомоги, постійно скоряли наші серця своєю небайдужістю та безкорисливістю. Нагорода, про яку йдеться, не стала б можливою без їхньої підтримки, яка стала свідченням їхнього небайдужого ставлення до проблем освіти на селі і розуміння непересічної важливості шкільного виховання. 

Ще раз дякуємо Нестєрову Ігорю Євгеновичу, Більовцовій Оксані Іванівні, Більовцову Станіславу Володимировичу, Скрипнику Олександру Михайловичу, Сайчуку Юрію Васильовичу та Александренку Миколі Васильовичу. Від усього серця бажаємо Вам здоров’я, злагоди, взаєморозуміння, душевного спокою та достатку. Низький уклін Вам за вашу натхненну і самовіддану працю, за Вашу непохитну віру в майбутнє нашого краю. Хай Господь сторицею віддячить за Ваше розуміння, підтримку і за частку душі, подаровану нам.

Надаючи допомогу, Ви даруєте не просто матеріальні цінності, а даєте радість та надію на майбутнє. Сподіваємося, що наша співпраця і добрі товариські стосунки триватимуть, а нові проекти та плани реалізуються в майбутньому.

Погодьтесь, освіта – це однин із найважливіших факторів економічного і соціального прогресу в суспільстві. Високий рівень розвитку освіти на всіх її рівнях означає, в кінцевому результаті, формування сучасної людини з інноваційним типом мислення, інноваційною культурою та здатністю до інноваційної діяльності. Ми щиро віримо в те, що спільними зусиллями, допомагаючи один одному, ми, українці, збудуємо міцну європейську країну.

Учасники Сьомої Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти-2016»

21 вересня 2015 року на сцені Царедарівського сільського Будинку культури для працівників та учнів Царедарівського НВК, односельців та гостей села відбувся святковий Марафон-концерт з нагоди відзначення Міжнародного Дня миру. Марафон-концерт «Мрія про мирне небо» був підготовлений учнями НВК, оригінальний сценарій, відверті музичні номери, вражаючи літературно-музичні композиції перетворили сцену клубного закладу у простір дитячих мрій про мирну Україну, мирне небо. Організатори загадали минуле і майбутнє, підкресливши, що не просто треба знати своє минуле, особливо нам українцям, треба вчитися на помилках минулого, пробачити один-одного, молотися за мир і роботи все для того, щоб він нарешті настав. Журналісти нашого електронного журналу підготували для відувачів сайту фото звіт проведеного концерту! Зі святом Вас, з Міжнародним Днем миру! 

Підготовка до нового 2015/2016 навчального року в Царедарівському НВК була напруженою. Проведення ремонтних робіт потребує немалих зусиль та коштів. При недостатньому фінансуванні у важкий кризовий період на допомогу закладу  приходять наші постійні спонсори. 

Завдяки генеральному директору приватного сільськогосподарського підприємства «Царедарівське» Більовцовій О.І. у приміщенні школи було встановлено два енергозберігаючих вікна. Спільними зусиллями виконавчого директора ПП «Агромаркет», Вітренко О.В., приватних підприємців Сайчука Ю.В., Скрипника О.М., Поповича Ю.М., Лазуренко О.І. проведено капітальний ремонт фойє та трьох навчальних кабінетів. Неабияку допомогу надав депутат Харківської обласної ради Зеленський С.В.: він подарував вихованцям дошкільного підрозділу іграшки, поповнив фонд сільської бібліотеки сучасною літературою та встановив каналізаційні люки на території закладу. Ця підтримка – свідчення небайдужого ставлення наших благодійників до проблем освіти в Україні і розуміння непересічної важливості шкільного виховання. 

Учнівський та педагогічний колектив Царедарівського НВК

Історії потрібні легенди. Відчайдушні подвиги і благородні приклади. Полум’яні промови, хоробрі герої і великі перемоги. Переможці забувають зрадників та боягузів, лицемірство та біль. Обман залишається обманом, а правда стає історією. Історія про місце, пишеться без слів, адже кожен хто тут побував, може з впевненістю сказати: «Моя ж залишилась там мрія і душа». Нагуєвичі… Земля особливої долі та талановитих людей, де в буянні яблуневих садів та розкішній зелені лісів, можна відчути себе бадьорим, молодим, сучасним. Саме тут, де народжувались франкові казки, члени Харківської обласної ради старшокласників зустрілися з однодумцями зі Львова та області у літній школі лідерства учнівського самоврядування.

Вже майже десятиліття, її очолює  жінка з невимовно яскравою посмішкою, зі щирими очима та відкритою душею. Її професійна майстерність, високий педагогічний рівень, злагоджена робота колективу перетворили Нагуєвичі у своєрідний бренд молодіжної політики. З кожним роком Оксана Михайлівна Вовків докладає все більше зусиль, для того щоб зберегти традиції, на мою думку, єдиної у своєму роді лідерської школи. І що разу, це незабутні дні, де дитячі серця спалахують нестримним бажанням творити та мріяти.

Допомагають їм в цьому, актуальні та інноваційні лекції-тренінги. Відвідуючи їх, молоді лідери можуть навчитися, як правильно та повноправно вести переговори, складати квести та проекти, бути повноцінними членами українського суспільства незважаючи на упередженість та вирішуючи проблеми дискримінації. Особливо зацікавили лідерів Львівщини та гостей з Харкова work-shops. В ході їх проведення були набуті навички з виготовлення ляльок-мотанок, писанкарства та монотопії (мистецтва малювання пальцями).

Та і на цьому організатори школи не зупинилися, протягом 10 днів вихованці мали змогу відвідати цікаві та пізнавальні екскурсії у музей-садибу Степана Бандери, музей Петра Сагайдачного, батьківську хату, музей та пройти стежками великого Івана Франка. Не менш вражаючими, стали відвідини краєзнавчого музею «Верховина», Меморіального комплексу борцям за волю України, державного історико-культурного заповідника «Тустань».

Найбільше, напевно, всім запам’ятався день виборів нового президента учнівського парламенту Львівської області та святковий концерт. Учасники літньої школи самостійно підготували авторські номери, склали сценарій. І як підсумок, патріотичні флеш-моби та пісні, спортивно-бальна та сучасна хореографія, виступи солістів та колективів, унікальна режисура перетворили Нагуєвичі, на сцену справжнісінького шоу-талантів.

Але нажаль звершилася цього річна повість про кращих з кращих, нажаль закрилась брама у легенду і всіх зібрав вечір прощання… Біля вогнища лідерська школа прощалася зі своїми вихованцями. Заходило сонце, а ми згадували набуте і пережите, ділилися враженнями та надіялися назавжди залишитися там, де минуле стає окрасою, де гордість переповнює теперішнє, а майбутнє знаходить своїх гарантів. Адже для кожного хто переступив поріг школи, це була подорож несамовитого щастя та знесилюючих поразок дітей, котрі єднають країну мріями.

Неможливо, не згадати про Ігоря Степановича Роскіпа, директора Нагуєвицької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ст., на базі якої працювала школа лідерів. Напевно за форматом продовжити статтю повинні десятки слів подяки та вдячності, але дякуємо ми Вам за те, що ви народжений бути просто людиною. Крізь шквал байдужості, тенета зневіри та лабіринти духовної пустоти, ви все ж таки змогли пронести чисте, просте, але таке горде та незламне звання – Людина.

Також, від імені учнівського самоврядування Слобожанщини хочеться адресувати неоціненні слова вдячності всім, для кого дитяча посмішка стала життєвим покликанням: директору Оксані Вовків, лекторам Жанні Анісімовій, Анні Терещук та Максиму Детинченко, керівникам майстер-класів Ользі Соломчак (писанкарство) та Івану Смеречаку (монотопія). Особливі слова подяки, за смачні шедеври кулінарного мистецтва хочеться висловити, шеф-кухарю Галині Чаплі та працівникам кухні.

Тож, шановні мирного завтра, безхмарного неба, яскравого сонця, вільного вітру, зеленого поля, щедрої осені та квітучої весни! І нехай кожен знає, що в цьому, іноді жорсткому та безсердечному світі, все ще є люди, народжені бути Людьми.

Нагуєвичі… Земля захоплюючої історії, котру творять молоді лідери нашої країни. Земля, яка вчить не здаватися, вірити у завтра і пам’ятати, що якщо ти народжений без крил, не заважай їм рости!

В. Акименко, куратор делегації Харківської області, 

педагог-організатор, вчитель історії Царедарівського НВК